2 minutes reading time (363 words)

Angličtina lásky, randenia a medziľudských vzťahov

LaskaTu-English

Už dávno neplatí, že jazykom lásky je žiarivá taliančina či zmyselná francúzština.

Bohužiaľ...

Hoci som presvedčený, že romantické verše vyznejú lepšie v talianskych baladách alebo francúzskych šansónoch, realita je už trochu iná.

Jazykom, ktorým sa v 21. storočí nadväzujú medziľudské vzťahy, je jednoznačne angličtina.

V dnešnom svete, keď čoraz častejšie stretávame ľudí z iných krajín, je znalosť angličtiny aj z tejto stránky mnohokrát dosť dôležitá. No pri konverzácii, v ktorej ide o hlbšie pochopenie povahy potenciálneho životného partnera, často nastáva problém. Učebnice angličtiny obvykle nepokrývajú témy ako láska, nadväzovanie vzťahov, flirtovanie či randenie. V klasickej učebnici nájdete slovnú zásobu o rodine, krajine odkiaľ pochádzate, práci, záľubách a podobne. A s takouto komunikačnou výbavou na potenciálneho cudzokrajného partnera alebo partnerku veľký dojem neurobíte...:-)

Čo robiť?

Riešením je systematicky sa učiť slovnú zásobu, ktorá sa používa práve v takýchto situáciách. Angličtina je veľmi bohatá vo všetkých možných odtieňoch a téma lásky, intimity a nadväzovania známostí nie je výnimkou.

Ako na to?

Asi najlepším spôsobom je sledovať filmy (romantické komédie) alebo seriály (Priatelia) v angličtine. Ak to bude pre vás príliš náročné a nebudete takmer nič rozumieť, odporúčam si k tomu stiahnuť anglické titulky.

A aby sme len neteoretizovali, dáme si rovno 10 fráz, ktoré z Vás okamžite urobia lepšieho/lepšiu komunikátorku na tému srdcových záležitostí.

Poďme na to:

1. find someone attractive = vnímať niekoho ako atraktívneho

2. fling = krátka známosť (trochu dlhšia než na jednu noc)

3. ask out = pozvať na rande

4. get a crush on somebody = buchnúť, zaľúbiť sa do niekoho

5. get in the sack = dostať niekoho do postele

6. hit on somebody = baliť niekoho, snažiť sa niekoho zviesť

7. hook up with somebody = dať sa dokopy s niekým

8. one-night stand = známosť na jednu noc

9. pick up lines = vety pripravené na „balenie", kaleráby

10. pop the question = požiadať o ruku

Ak je pre vás tento zoznam krátky a chceli by ste sa takéto frázy naučiť komplexne a vo vetách, pozrite si tento originálny anglicko-slovenský slovník o vzťahoch, randení, móde a životnom štýle. Nájdete v ňom 365 fráz z reálneho života a ukážkové vety s prekladom do slovenčiny.

Happy international dating ❤

Režisérka a spoluorganizátorka LáskaTu parties Dia...
 

Komentáre 1

Administrator v streda, 31. marec 2021, 11:13

Bohvie či aj ten cudzinec to vie. Aj ten mal angličtinu len ako predmet. Už len v rámci slovanského je problém baliť ženu nie to ešte v totálne inom jazyku. Takže skúšal ale radšej ostávam pri slovensky, česky, maďarsky hovoriacich ženách. Veď aj v tomto prípade mám na výber z približne zo 12.500.000 žien.

Bohvie či aj ten cudzinec to vie. Aj ten mal angličtinu len ako predmet. Už len v rámci slovanského je problém baliť ženu nie to ešte v totálne inom jazyku. Takže skúšal ale radšej ostávam pri slovensky, česky, maďarsky hovoriacich ženách. Veď aj v tomto prípade mám na výber z približne zo 12.500.000 žien.
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 27. september 2021

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.laskatu.sk/