Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
4 minutes reading time (842 words)

Ivan zo Svadby na prvý pohľad: Verím, že je možné spojiť ľudí do vzťahu na základe vedeckých odporúčaní

ivan-header

Poďme si hneď na začiatok ujasniť, ako to celé prebiehalo. Svadbu si mal so ženou, ktorú si nikdy predtým nevidel, potom ste odleteli na svadobnú cestu. Po návrate ste si s Luciou vyskúšali spoločnú domácnosť...

...Presne tak. Prvýkrát som ju videl v bielom, keď kráčala k oltáru, na druhý deň sme odleteli na medové týždne a keď sme sa vrátili, bývali sme v prenajatom byte ako normálne fungujúci manželia. Následne sme boli ešte na Kanárskych ostrovoch. Celé to trvalo viac ako mesiac.

Keď si sa rozhodol, že do toho pôjdeš, vedel si, že s dovtedy pre teba úplne neznámou ženou zažiješ štyri týždne spoločného života. Čo si považoval za najväčšiu výzvu?

Vieš čo, ja som celkom dobrodružný človek. Výzva pre mňa bola v tom, že som sa mal spoľahnúť na odborníkov, ktorí mi nájdu správny „match", nejakú ženu, ktorá by mala so mnou zhodu a predpoklad na fungujúci vzťah, kompatibilitu.

Nevedel som, ako moja nastávajúca vyzerá, nikdy som sa s ňou nerozprával. Bolo to veľmi napínavé, celkom aj stresujúce, človek nevedel, či sa mu zapáči, nezapáči....

Samozrejme, celé to umocňoval aj fakt, že sa to odohrávalo pred kamerami.

Ty si tento formát predtým už poznal?

Následne som si ho dohľadal. Vedel som, ako to asi funguje. Ale aj keď človek informácie má, na nové zážitky a všetky prekvapenia sa nedá pripraviť.

Ako si sa dostal k účinkovaniu v Svadbe na prvý pohľad?

Hľadal som partnerku na celý život, skúšal som rôzne druhy randenia. V tom čase som videl inzerát, že sa pripravuje zoznamovacia reality-show. Jej pointa spočívala v tom, že sa na základe výskumu osoby a jej preferencií, predpokladov a osobnostných vlastností nájde tá najlepšia zhoda dvoch ľudí, ktorí by si naozaj mali sadnúť.

Oslovilo ma to, ale zoznamovacie reality - show na Slovensku majú zlú povesť, často dochádza k zosmiešňovaniu ľudí, tak som sprvoti vôbec neuvažoval, že by som sa prihlásil.

Čo ťa presvedčilo?

Veľa som si načítal a naštudoval o tomto koncepte. Pozeral som si ten istý formát vysielaný v iných krajinách po celom svete. Domnieval som sa, že to bude seriózne, možno aj romantické. Tak som súhlasil.

Povedal som si, keďže sú to odborníci, ktorí mi nájdu ten správny „match", nebudem musieť skúšať a chodiť s potencionálnou partnerkou na rande, testovať ju a zisťovať, čo je za človeka. Budem môcť niečo preskočiť a oddať sa tomu. Vede som veril a bol som rád, že tým ušetrím aj nejaký čas.

Čo konkrétne veda v zložení psychologičky, genetičky, vzťahového poradcu a matchmakerky u teba zisťovala?

Robili mi stery z úst kvôli DNA testu. Štyri dni sme nosili bavlnené tričká a potom sme si ich navzájom voňali a hodnotili, ako jednotlivé feromóny vnímame. So psychologičkou som strávil štyri hodiny, potom sme robili testy atraktivity, kde som na základe fotografií hodnotil, ako sú pre mňa jednotlivé ženy príťažlivé. Tým zistili moje preferencie.

Opíš mi svoj pocit, keď si si našiel pozvanie na vlastnú svadbu.

Veľká, silná búrka. Bol som šťastný, že mi niekoho našli, zároveň som mal strach, kto to bude, či sa jej budem páčiť, či ona mne. Zhodu mali nakoniec tri páry.


Do tejto reality - show si si išiel vyskúšať manželský život. Splnilo to tvoje očakávania?

Zo skúseností mojich známych alebo rodiny nie som fanúšikom právneho aktu manželstva, lebo nezaručuje lásku na celý život. Avšak nebránim sa dlhodobému vzťahu. Koniec koncov, ani tomu manželstvu. Chcel som to skúsiť.

Možno preskočiť fázu randenia, spoznávať sa rýchlejšie a efektívnejšie. Vieš, na rande dievča zavoláš dvakrát, trikrát do týždňa, do kina či na večeru. Hneď prvé tri dni od svadby s Luciou sme o sebe zistili neskutočne veľa.

Naozaj?

Áno, mesiac a desať dní, ktoré sme strávili spoznávaním sa, by som mohol prirovnať k dvojročnému randeniu. Boli sme stále spolu, pričom človek všeličo zistí.

Čiže stále si stojíš za tým, že ti veda vie nájsť partnera?

Áno, uveril som tomu. DNA test hovoril o tom, či sme geneticky vhodní mať potomkov, psychologický test niečo povedal o našej kompatibilite. Verím, že je možné spojiť ľudí do vzťahu na základe vedeckých odporúčaní. Je tam oveľa väčší predpoklad, že by to malo fungovať.

Chcel si vyskúšať niečo, kde už nebudeš randiť?

Nebol to môj primárny zámer, rande sa nikdy nebránim, má svoje čaro. Skúsil som internetové zoznamky, kde som spoznal ženy, s ktorými som sa pravidelne stretával, ale bolo to neefektívne.

Bol si aj na žúrke pre nezadaných LáskaTu?

Áno, párty face to face, aj speed-dating. S tým som bol spokojný, fungovalo to oveľa rýchlejšie. Človek o tom potencionálnom partnerovi vďaka osobnému kontaktu, na rozdiel od online zoznamovania, zistí, či sa k sebe hodia. Vidíš to už z rozprávania, z postoja. Vieš aj, či je prípadný záujem opätovaný.

Pomohlo to a oveľa viac som randil. Projekt Svadba na prvý pohľad bolo niečo, čo to maximálne urýchlilo.

Petra Felcanová
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Režisérka a spoluorganizátorka LáskaTu parties Dia...
Ako na toxického partnera?
 

Komentáre 1

Administrator v streda, 31. marec 2021, 11:34

Presne toto je tá tzv. chémia čo mi hovorievajú ženy že to zo mňa necítia. Aj samotné bozkávanie je z prírodného hladiska to že si vymenia generický materiál a žena to podvedomo analyzuje či je partner vhodný. Mám o tom veľa naštudovaného. No ale výsledok je že chlap ak neni atraktívny tak si ani neškrtne. Tu by veľa pomohla tá DNA metóda že spoja dvoch čo sa priťahujú. Toto by mohlo fungovať aj ako bežná služba. Že DNA zoznamka. Človek by išiel na výter a zaradili by ho do databázy a potom by mu poslali zoznamy kompatibilných partnerov.

Presne toto je tá tzv. chémia čo mi hovorievajú ženy že to zo mňa necítia. Aj samotné bozkávanie je z prírodného hladiska to že si vymenia generický materiál a žena to podvedomo analyzuje či je partner vhodný. Mám o tom veľa naštudovaného. No ale výsledok je že chlap ak neni atraktívny tak si ani neškrtne. Tu by veľa pomohla tá DNA metóda že spoja dvoch čo sa priťahujú. Toto by mohlo fungovať aj ako bežná služba. Že DNA zoznamka. Človek by išiel na výter a zaradili by ho do databázy a potom by mu poslali zoznamy kompatibilných partnerov.
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 15. apríl 2024
0
Shares