Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
1 minute reading time (265 words)

Nebojte sa rozprávať s cudzími ľuďmi

22217992_10214373599637616_1871019341_o

Taký pekný príbeh sa nám stal a pritom veľmi symbolický pre to, čomu sa v LáskaTu venujeme. Erika šla pred rokom na koncert do KC Dunaj. Sedí tam samučká, čaká na Na VEC aj na priateľa. Pri vedľajšom stole zahliadne týpka. Tiež sám. Sympatický, jasné modré oči, z ktorých sála dobro. Pokukávajú jeden po druhom. Erika správne deformovaná kupliarstvom neotáľa, a prvá sa mu prihovorí. Mladý muž, polichotený, hneď aj povie, že veru je nezadaný. No a konverzácia ide ďalej, a pokračuje až dodnes. Z vedľa sediaceho neznámeho sa stal 

''náš Pali''. Neoddeliteľná súčasť tímu Laskatu. Priniesol so sebou presne to, čo nám chýbalo-  IT znalosti a tvorivé nápady v technickej sfére. Pali to celé posunul o úroveň vyššie. Dal tomu systém, vymyslel a vytvoril web i sociálnu sieť pre nezadaných. Tá teraz fičí o dušu a on na ňu dohliada, reguluje, inovuje  otcovským zrakom, ako na svoje dieťa, aby bolo stále v bezpečí a napredovalo :) . Pointa príbehu je, že dobre mienená výstraha našich rodičov:  ''nerozprávaj sa s neznámymi mužmi'' celkom neplatí. Niekedy sa oplatí rozprávať. Treba len dobre vyberať, že s akými.  Nielen s mužmi. Aj so ženami a s deťmi, starými ľudmi i turistami. Rozprávajme sa, zdieľajme. Nečakane hlboké  priateľstvá, partnerstvá a spolupráce z toho dokážu vzniknúť. Naša sieť je presne takým miestom, kde na to je priestor, lebo je tvorená presne s týmto zámerom. Aby sme sa prepájali, spoznávali, zbližovali. Už tam fičia skupiny, ktoré spolu behajú, otužujú sa v ľadovom Dunaji, či píšu a zdieľajú svoju poéziu. Okrem všetkého iného, čo  sa tam deje a bude diať :)   Pali dikesss. Aj Erika dikes. 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Top 5 reštaurácií na rande v Bratislave
Trefa priamo do srdca a prvý pár zrodený z matchma...

Related Posts

 

Komentáre 2

Administrator v utorok, 14. máj 2019, 02:31

S týmto by som bol opatrný lebo pri tom "nebojte sa dať do reči s cudzími" mi asi 5x hrozilo že "dostanem po papuli" :-P len aby ste videli aj príklad z reality.

Raz som sa cestou do práce dal do reči so spolusediacou v autobuse. Normálne sme sa rozprávali, ona milá s úsmevom, nič nenaznačovali že by som ju otravoval. Autobusové témy sú obvykle že kam cestujeme, tak som je vykvákal že pracujem v ich dedine a netušil som že jeden starší kolega je jej strýko. Druhý deň v práci dobehne za mnou kolega a vraví "ty otravuješ moju neter v autobuse? Dívaj si pozor lebo za toto lámem ruky, nohy!" tak som mu vysvetloval že som nikomu nič zlé neurobil len sme sa normálne rozprávali.

Druhý prípad keď som sa v inom zamestnaní skamarátil s kolegyňou, vedel som že je nezadaná. Ona nemala nič proti, viedli sme rozhovori, smiali sme sa... No po pár dňoch za mnou prišiel kolega a vraví "Nelez mi do kapusty! Ak si nechcel koledovať o problém!" neskôr vyšlo na javo že aj jemu sa slečna iba páčila.

Ostatné prípady už bolo viacmenej legitímne keďže nikto nemá na čelo napísané že je zadaný a tak pri zoznámení (netvrdím že každá) ale veľa žien nezačne rozhovor s upozornením že už niekomu patrí. A tak som párkrát mal nepríjemnosti so žiarlivými partnermi dotyčných slečien.

Takže na záver dodám že preto vlastne leziem do tohto projektu lebo ako ste sama viackrát uviedla v rozhovoroch že tu ide do toho každý s tým že sa chce zoznámiť a mal by mať vysporiadanú minulosť t.j. nemať za chrbtom žialivca "ktorý si ma podá" len za to že som sa zoznámil.

S týmto by som bol opatrný lebo pri tom "nebojte sa dať do reči s cudzími" mi asi 5x hrozilo že "dostanem po papuli" :-P len aby ste videli aj príklad z reality. Raz som sa cestou do práce dal do reči so spolusediacou v autobuse. Normálne sme sa rozprávali, ona milá s úsmevom, nič nenaznačovali že by som ju otravoval. Autobusové témy sú obvykle že kam cestujeme, tak som je vykvákal že pracujem v ich dedine a netušil som že jeden starší kolega je jej strýko. Druhý deň v práci dobehne za mnou kolega a vraví "ty otravuješ moju neter v autobuse? Dívaj si pozor lebo za toto lámem ruky, nohy!" tak som mu vysvetloval že som nikomu nič zlé neurobil len sme sa normálne rozprávali. Druhý prípad keď som sa v inom zamestnaní skamarátil s kolegyňou, vedel som že je nezadaná. Ona nemala nič proti, viedli sme rozhovori, smiali sme sa... No po pár dňoch za mnou prišiel kolega a vraví "Nelez mi do kapusty! Ak si nechcel koledovať o problém!" neskôr vyšlo na javo že aj jemu sa slečna iba páčila. Ostatné prípady už bolo viacmenej legitímne keďže nikto nemá na čelo napísané že je zadaný a tak pri zoznámení (netvrdím že každá) ale veľa žien nezačne rozhovor s upozornením že už niekomu patrí. A tak som párkrát mal nepríjemnosti so žiarlivými partnermi dotyčných slečien. Takže na záver dodám že preto vlastne leziem do tohto projektu lebo ako ste sama viackrát uviedla v rozhovoroch že tu ide do toho každý s tým že sa chce zoznámiť a mal by mať vysporiadanú minulosť t.j. nemať za chrbtom žialivca "ktorý si ma podá" len za to že som sa zoznámil.
Administrator v streda, 31. marec 2021, 13:01

Presne tak. Radšej na zoznamovacej akcii LaskaTu lebo ak náhodného človeka oslovíte (trebárs aj na diskotéke) tak nikdy neviete aký žiarlivec si na ňu robí zálusk. Alebo aj samotná žena to môže brať ako obťažovanie.

Ale ak ide na cielenú zoznamovaciu akciu tak ráta s tým že ju budú oslovovať všelijaké indivíduá a existencie... Tak to hádam vydrží a nemôže namietať že tento týpek ma obťažuje. Však načo tam ide keď ju to obťažuje? A predpokladám že máte aj Security na akcii keby sa prípadní sokovia chceli pobiť o ženu.

U nás na vidieku to funguje tak že v kulturáku sa organizujú tanečné zábavy pre osamelých. Ale ak si osoba A zatancuje so slečnou na ktorú si robia zálusk aj osoby B a C tak si osobu A počkajú a naložia mu.

Presne tak. Radšej na zoznamovacej akcii LaskaTu lebo ak náhodného človeka oslovíte (trebárs aj na diskotéke) tak nikdy neviete aký žiarlivec si na ňu robí zálusk. Alebo aj samotná žena to môže brať ako obťažovanie. Ale ak ide na cielenú zoznamovaciu akciu tak ráta s tým že ju budú oslovovať všelijaké indivíduá a existencie... Tak to hádam vydrží a nemôže namietať že tento týpek ma obťažuje. Však načo tam ide keď ju to obťažuje? A predpokladám že máte aj Security na akcii keby sa prípadní sokovia chceli pobiť o ženu. U nás na vidieku to funguje tak že v kulturáku sa organizujú tanečné zábavy pre osamelých. Ale ak si osoba A zatancuje so slečnou na ktorú si robia zálusk aj osoby B a C tak si osobu A počkajú a naložia mu.
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 22. júl 2024
0
Shares