Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
2 minutes reading time (440 words)

Pod lampou býva najväčšia TMA

street-lamp-336556_1280

Dnes ráno vyjdem z domu a na chodníku pred veľkou bránou jama! Dvaja páni húževnato kopali a kopali a potom si všimli, ako ich s deťmi pozorujem. "Mesto nariadilo, že tu presne na tomto mieste bude osvetlenie. Viete, bol tu dlhší úsek tmy, takže tu a ešte tam bude lampa...", ukázali robotníci smerom, kde má svietiť ďalšia. Sadla som do auta a išla odviesť deti do škôlky. Hlavou mi bežalo: "Lampa, pred naším domom...konečne!" Krútila som hlavou, aký je život zas raz vtipný a dokonale načasovaný, vzhľadom na príbeh, ktorý sa mne osobne viaže k slovu tma.

Viete, to slovo sa mi spája so single životom. Začalo to TMOU... 

"Si tma a ja idem za svetlom!", povedal a mne sa zrútila vež. Spadla so slovami, ktoré boleli a zranili ma až natoľko, že som sa s tou "tmou" skutočne stotožnila. Prešli mesiace, fúra mesiacov a furt tma, tu i tam. V tomto som skutočne zodpovedná. No ktorý muž by chcel Tmu do svojho života??? Teda našli sa, no chcieť iba tmu alebo iba svetlo, mi nepríde rozumné. V každom z nás je kus tmy a kus svetla. V tme snívame, za svetla činíme. Pre mňa bolo dôležité prijať "tmu" a to chcelo veľa odvahy. Skok do minulosti, uvedomenie si, prečo vzťahy, ktoré boli, nevyšli (ale o tom v inom blogu) a hlavne nebiť sa s tou "tmou" a tým, ktorý ma tak nazval. Nevzdorovať tomu, keď ma niekto odmietol, opustil...necítiť sa menejcenne, keď niekomu nevyhovujem, nehanbiť sa za to, že niečo, čomu som verila, nevyšlo...veď to poznáte.  Pretože verím, že každý z nás tu má pár! Ibaže tá cesta k nemu je občas plná prekážok. Niekedy až primitívne jednoduchých. Sú to slová, ktorá nás zranili, zakorenili sa v nás a bránia nám skutočne uveriť v tú pravú nefalšovanú lásku medzi mužom a ženou...

Keďže toto je môj prvý pilotný blog na Láska.tu, budem stručná a možno pre niektorých z Vás aj poučná:-)

Pred domom mi bude svietiť lampa. Hovorí sa, že  "Pod lampou býva najväčšia tma". Mne z toho vychádza, že tma vo mne je len jedna časť celku, ktorú som prijala, aby som mohla nájsť partnera, ktorý vie, že tma a svetlo tvoria celok! Kto chce iba časť, nech sa páči! Som aká som a úsmev na tvári mi už žiadne slová či odmietnutie nevezmú.  

Milí single muži a single ženy, majte sa radi, aj keď ste sa ešte k svojmu páru nedostali. Môžete si zasvietiť napríklad symbolicky lampu a prijať tak tmu aj svetlo s úsmevom na tvári. Ste celok a ja verím, že niekomu sa ten celok v takej podobe, v akej práve je, bude páčiť. (Alebo si v obchode kúpte pár ponožiek, s humorom ide všetko ľahšie:-)

Krásny deň! 


×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Najviac sexi veta
Srdce ako autobus

Related Posts

 

Komentáre 1

Danka Ištvánfyová v utorok, 12. marec 2019, 14:42

Pekné.?

Pekné.?
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 22. júl 2024
0
Shares