Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
4 minutes reading time (830 words)

SAMEC NA ŤAHU

SAMEC NA ŤAHU

Hlboký hlas a mocné paže. Evokujú vo mne silného samca, schopného plodiť a chrániť. A predpokladám, že aj v každej ženskej bytosti. Poviem si, že wow a uf, tak toto je kúsok, po papuli dá každému, kto sa pokúsi skriviť čo i len jednu moju kučeru na hlave. Hlas. Hlboký, upokojujúci, ale keď treba, buráca, až sa zem otriasa. Zavriem oči a započúvam sa, keď otvorí ústa Morgan Freeman. Môj chlap. Povie moja a dostávam ovuláciu aj na konci cyklu. Hľadám a našťastie nachádzam bezpečný úkryt pred nástrahami sveta v jeho pevnom objatí. Ok, čo sa budeme, aj my baby pozeráme na zadky. Chlapské zadky. Ale RUKY, tie majú u mňa popredné miesto v hitparáde miest na mužskom tele. Pevné a mocné. Čo dokážu narúbať drevo a láskavo pohladiť. Drobné, tenké pršteky, no … vraví sa, že občas aj motyka vystrelí, verím tomu, no ja som asi v dávnych časoch "kúpila" nepoužiteľný model náradia. Potom kategória dlhé a štíhle prsty. Nežný, dušou levitujúci v iných dimenziách, fantáziou a chtíčom nabitý, čo nepotrebuje sledovať stránky s holými riťami a kozami, plné počítačových vírusov. Jedného dňa potom treba zaplatiť účty. Opraviť pokazený kotol, jemu po týždni dôjde, prečo mu drkocú zuby deň aj noc. Stretla som aj takých, čo mali aj úd, aj ruky, ale v hlave sa to dáko pomotalo. Samci, muži, chlapíci, každý s inak namiešaným testosterónovým koktajlom v tele.  

Mužnosť nevycvičíš
Les. Ohnisko veľké, otvorené, niekoľko mám, tatov a ich potomstvo. Stretli sme sa na akcii nazvanej "Víkendovka". Budeme sa hrať a súťažiť. Ok, čo by človek ako ja, aj keď kúsok nesocializačný, nespravil pre blaho vlastného syna. Dojatá dva dni sledujem, ako v sebe rozvíja potenciál muža, posilňuje svaly a prirodzené inštinkty, zídu sa mu. Nech sa mu všetko vyvíja v správnej harmónií. Nádhera to bola, otcovia behali, kričali, každý jeden chcel byť prvý, synovia ešte s malými guľkami a hormómi na spodnej hranici sa snažili vyrovnať svojim mužským vzorom, zatiaľ vyšším ešte o dve hlavy. My mamy sme sa ležérne pridávali, no keď bolo treba pofúkať obité kolená, boli sme tam. V dávnych časoch ľudia a ani divé zvery netušili o existencii nejakého hormónu. Mužnosť sa nedala vycvičiť v posilňovni ani kúpiť s modelom najnovšieho auta 4x4. Získavala sa cez poznanie a skúsenosť. Bez zdravej dávky agresivity nemali samci v náročných podmienkach šancu prežiť. Testosterón bol a stále je zo všetkých mužských hormónov pravdepodobne najdôležitejší. Kvalita kože, rast vlasov, svalov, zuby, sexualita a správanie. Zjednodušene, jeho hladina určuje, ako je chlap výkonný, on robí muža mužom. Bez neho by sa mohol ísť každý samec kĺzať ako nepoužiteľný element. Žiadna chuť na sex, žiadna kvalitná erekcia a plodnosť. Chlapíci na strane druhej "vďaka" nemu spôsobujú viac dopravných nehôd, páchajú viac trestných činov. Sexuálne deviácie sú taktiež skoro výlučne iba ich doménou a takmer každý jeden je schopný anonymného sexu bez vzťahu, so samozrejmosťou orgazmu. Vraj nie preto, že je bezcitný idiot. On má iba vysokú hladinu hormónu. Našťastie, na rozdiel od primátov, máme aj mozog a dokážeme myslieť.
SBS, jelene a diviaky
Mal svoj divý víkend, kedy sa podľa svojej ženy na štyridsaťosem hodín stane mužom jaskynným. V nedeľu večer unavený, so šťastným úsmevom zloží na balkón ich bratislavského panelákového trojizbového bytu poriadny kus diviny. Kým jeho kamaráti zbierajú bežecké trofeje, on berie zo skrine flintu a loví vysokú. Aby neprišlo k omylu, nie blondínu, jednu má doma a vystačí si s ňou už vyše desať rokov. Poľuje na jelene a diviaky, občas sa pritrafí aj dáka tá srna. Všetko podľa kostolného poriadku, v náprsnom vrecku povolenie. Lovec a aj ochranca. Jeho žena, inak moja blízka priateľka, mi pred časom zavolala, topiac sa v slzách. V nákupnom centre, v jednom módnom butiku sa na ňu vrhol ochrankár, obvinil ju, bezciťák jeden z krádeže a prinútil vyložiť celú tašku. Prišla domov a svojmu lovcovi zážitok vyrozprávala. Ten ju naložil do auta, pripravený biť sa za česť svojich najbližších. A to doslova. Málo nechýbalo a bol by sa on potom vrhol na SBS-kára. Evolúcia, neevolúcia … inštinkty sa nevytratili.
Kedysi samci šibrinkovali zbraňami, stačil im pohľad na babský zadok trčiaci spod kožušiny, dnes tlčú do klávesníc počítačov, kričia do telefónov a sledujú porno. Čo je podľa mňa zaujímavé, hladina hormónu sa posledné roky znižuje. Nie nejako dramaticky, ale je to tak. Nikto, ani múdre hlavy ešte neprišli na príčinu. Akokoľvek, muž je bytosť vyznačujúca sa fyzickou silou, aktivitou, racionálnym zmýšľaním a potrebou expandovať. No zároveň je bytosťou, ktorá má niečo z orla, je tak trochu tigrom, stromom, ohňom a vetrom. Kráľ, bojovník, mudrc, milovník. Viete, kedy je mužnosť najkrajšia? Keď v chlapovi všetky jeho archetypy fungujú v spokojnej harmónii. Keď sa dokáže pohybovať sám v sebe a so sebou medzi oboma pólmi … hravosťou chlapca a múdrosťou starca. Môj behá po lesoch a loví krabičky na stromoch, kešky sa volajú, Mikuláš mu ešte v zime priniesol pivo, tlačenku a domácu pečeňovú paštétu. Keď sa naje, narúbe drevo a založí oheň. V lete pokosí záhradu a narúbe dreva do zásoby. Tak!
Oľga Viestová

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Srdce ako autobus
Rande, tak trochu inak, ako na to?
 

Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre. Buďte prvý kto pridá komentár!
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 22. júl 2024
0
Shares