Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
2 minutes reading time (377 words)

Top 5 reštaurácií na rande v Bratislave

33190153102_933c5762c6_b

Pre milovníkov jedla a zážitkov je dobrá reštaurácia miestom odpočinku a načerpania energie. V Bratislave máme viacero miest, ktoré sú priam stvorené na zdieľanie dobrého jedla, podnetný rozhovor a príjemnú spoločnosť. Tu je môj obľúbený výber.

 

1. Výnimočný gastrozážitok - Iasai

Tento moderný bar je správne namiešanou zmesou šteklivého tajomna a experimentu s overenými chuťami. Ázijské chute spojené so známymi aj neznámymi surovinami otvárajú nové obzory. Ideálne na zdieľanie a ochutnanie viacerých jedál.

 

 2. Láska ide cez žalúdok, po taliansky Primo Amore

Primo Amore je veľmi nenápadne skryté na námestí 1. Mája. Je to miesto, kde treba ochutnať pizzu aj cestoviny. Dýcha z nich tradícia a poctivosť starých mám. A samozrejme netreba zabudnúť na pohár talianského vína, napríklad Primitivo je moja sdrcovka.  

 

 3. Sobotný nákup čerstvej zeleniny Freshmarket

V sobotu nič nepokazíte tým, že vybehnete do Fresh marketu po čerstvé ovocie a zeleninu. Nezabudnite vybehnúť a vyskúšať aj veľký výber chutí od iránskej (vrelo odporúčam), cez vietnamskú, slovenskú či tradičné burgre, indiu a paellu. Pre každý mlsný jazýček sa niečo nájde a je to príležitosť spoločne ochutnať niečo nové.

 

4. Pop-up a street food Nice Fries a Petite Creperie

Námestie pre Starou tržnicou pravidelne na pár dní ožíva Street Food festivalom. Ak máte neodolateľnú chuť na street food zážitok počas víkendových večerov nájdete na Štúrovej odparkovaný food truck Nice Fries s božskými hranolkami a Prosseccom. Neodolateľné sladké aj slané palacinky majú na Vysokej v Petite Creperie. Vrelo odporúčam ich domáci slaný karamel.

 

 5. Miesta, ktorými nič nepokazíte Soho a Mille Baci

V centre mesta je viacero príjemných reštaurácií, ktoré majú dobré jedlo a príjemnú obsluhu. Ak máte chuť na ázijský twist vybehnite do jednej z prevádzok Soho, každá má iné špeciality a výborné zákusky. Talianskou klasikou na námestí SNP je Mille Baci, kde vám vždy odporučia domáce čerstvé jedlo.

 

Bonus - Nedeľný špacír do každého počasia Horná stanica

Keď sa v nedeľu vyberiete na čerstvý vzduch a dostanete chuť na prestávku, rodinná atmosféra a domáca kuchyňa na Hornej stanici vás rozohreje v akomkoľvek počasí. Väčšinou majú v ponuke tri jedlá, ktoré varia čerstvo v ten deň.

 

Nech sa vyberiete na rande v akomkoľvek čase, nezabudnite si užívať každé sústo a hlavne výbornú spoločnosť, ktorú ste si k jedlu vybrali :-)

 

 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Svoju životnú lásku našli v 90tke:)
Nebojte sa rozprávať s cudzími ľuďmi
 

Komentáre 1

Administrator v štvrtok, 02. november 2017, 14:56

Mne sa ešte páči Osteria Dell'Opera na Gorkého http://www.osteriaopera.sk/

Mne sa ešte páči Osteria Dell'Opera na Gorkého http://www.osteriaopera.sk/
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
štvrtok, 20. jún 2024
0
Shares